Tisk

Podlahovky


jasanova_podlaha_masivjpg.jpgSortiment podlahových palubek představuje silnější materiály (nejčastěji 24 - 27 mm). Konkrétní tloušťka použité podlahovky rovněž závisí na podkladní vrstvě respektive skladbě podlahy. V případě celoplošného podkladu (beton, desky) se může použít i síla 18mm respektive 19mm. Masivní dřevěné podlahy se používají převážně při rekonstrukcích starších budov či chat nebo chalup. Své místo ale najdou i v novostavbách. Díky profilu s perem a drážkou je jejich montáž snadná. Po položení podlahy se musí prkna celoplošně přebrousit a posléze zalakovat. V případě že podlaha z prken není finální, používají se podlahovky v horší jakosti (tzv. technická podlaha), kde se nehledí na jakost.

 

NOVINKA - Podlahovka 4 Pero + Drážka broušená

Podlahovka s perem a drážkou po celém obvodu snižuje prořez a zvyšuje rychlost pokládání podlahy, protože odpadává nutnost zařezávat podlahovky na koncích. Tyto podlahovky jsou již přebroušené a proto na ně lze aplikovat ihned po položení lak či olej.

Podlahovky jsou sušené na 10% (+-2%).

 

JASANOVÁ PODLAHA 20mm 4 Pero + Drážka

Vysoce kvalitní jasanová podlahová prkna o síle 20mm v provedení 4 Pero + Drážka.

Jasanové dřevo patrí mezi tvrdé dřevo a je charakteristické svým barevným zabarvením.

Ideální alternativa k dubové podlaze. Podlaha se lepí na lepidlo a finální vrstva se provádí olejem (barevný či bezbarvý) nebo lakem.

 

 

Profily

 

palubka podlahovka podlahovka
PALUBKA / PODLAHOVKA PODLAHOVKA

 

 

Orientační tabulka vzdálenosti podpěr:

orientpodpoerjpg.JPG

 

PŘEJÍT DO E-SHOPU ext

zde: